PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ NA MORENDĚ

28/03/2017

MK TECHNIC BRNO : U19 CHANCE 57:51 (17:11 32:28 46:39)

Zítková 17, Stehlíková 9, Murgašová 8, Hošková 8, Selucká 6, Gašicová 5, Neubauerová 3, Půlpánová 1, Šívrová, Číhalová

Na první domácí výhru jsme se načekaly až skoro na závěr sezóny, ale důležité je, že jsme se dočkaly, přestože byla v utkání vidět řada nepřesností na obou stranách, tentokrát jsme opět zvládly koncovku a připsaly jsme si tak třetí letošní vítězství.

Přestože se nám celé utkání nepodařilo soupeřkám vzdálit na větší dvouciferné vedení, tahaly jsme za delší provaz, kdy jsme soupeřkám téměř celé utkání nedovolily se dostat do vedení. Soupeřky hodně zacpávaly vnitřní prostor, což pramenilo v řadu našich chyb a nepřesných střel. Celkem jsme se dopustily 26 míčových ztrát oproti 21 strakonickým. V jiném utkání proti zkušenějšímu soupeři by se nám takové množství ztrát určitě vymstilo.

V čem jsme ovšem strakonické U19 Chance jednoznačně přehrály, byly doskoky, na které jsme vyhrály 54:37, kdy jsme dokázaly doskočit hned 20 míčů na útočném doskoku.

Jedinou dvoucifernou střelkyní našeho týmu byla Terka Zítková, která zaznamenala 17 bodů a 6 doskoků za necelých 32 minut na hřišti. Monika Stehlíková přidala za 27 minut 9 bodů a 8 doskoků, Lucka Hošková za 24 minut 8 bodů a 5 doskoků, Domča Murgašová za 23 minut přidala 8 bodů a 7 doskoků a Kamča Selucká si připsala 6 bodů a 7 doskoků.

Ze soupeřek nám největší problémy dělala Dudáčková, která zaznamenala 16 bodů a přidala 7 doskoků.

Lucie Zítková, MK Technic Brno: „Dnešní zápas jsme poměrně dobře bránily, až na malá zaspání, která soupeř bohužel trestal 3 bodovými koši. Problémem byl bohužel obranný doskok, kde jsme zmatkovaly a nevěděly koho brát na záda, takže jsme dávaly soupeři možnost skórovat. V útoku jsme měly dost ztrát, zapracovat musíme na rozestavění a zamezit zbytečnému zahušťování prostoru. Ale musím uznat, že to byl z obou stran velmi bojovný výkon a určitě to holky dost bolelo, ale i tak je to nezastavilo.“

V neděli se nám podařilo navázat na páteční výhru v Ostravě, která nás čeká i v dalším domácím utkání, a to v tradičním čase v neděli 9.4. od 17:00. Pevně věříme že naše poslední výsledky přivedou na Morendu co nejvíce fanoušků, budeme se těšit! :)