Z OSTRAVY VEZEME VÝHRU

25/03/2017

SBŠ OSTRAVA : MK TECHNIC BRNO 71:74 (21:23 39:48 55:61)

Zítková 15, Stehlíková 14, Hošková 13, Selucká 12, Murgašová 8, Neubauerová 6, Šívrová 6, Půlpánová, Gašicová

Druhá výhra sezóny v Ostravě se zrodila zejména v prvním poločase, kdy jsme nastřílely téměř 50 bodů, což se nám v této sezóně ještě nepovedlo, nicméně přestože jsme téměř celý zápas vedly, o výsledek jsme musely bojovat až do konce.

Velmi dobrý první poločas nám zařídil letošní již druhou výhru v sezóně a první výhru v druhé části sezóny play out. Do Ostravy jsme odjely v téměř kompletní sestavě s tím, že chceme urvat na ostravské palubovce což se nám i podařilo.

V prvním poločase jsme hrály velmi organizovaně a kolektivně především v útoku což pramenilo v devítibodové vedení. Velkou zásluhu na tomto měla zejména Terka Zítková, která všech svých 15 bodů zaznamenala právě v prvním poločase.

V druhém poločase se nám však již tolik střelecky nedařilo, zatímco soupeřky dávaly body i z těžkých ne úplně připravených pozic. Největší problém nám v obraně dělala americká hráčka Butts, která v některých okamžicích byla téměř nebranitelná kdy i přes zdvojení dvou hráček se dokázala prosadit. Naštěstí měla ale brzy problémy s fauly, takže musela být od poloviny třetí čtvrtiny trenérem často střídána, kdy se hra kouskovala takovým způsobem, že Butts útočila a Kopecká chodila místo ní do obrany.

Přestože jsme celé utkání vedly, tak na konci zápasu se soupeřkám podařilo dokonce otočit na 71:69, to se však Lucka Hošková nebála zhostit rozhodující role a proměnila minutu před koncem velmi důležitou trojku. Následně se nám podařilo ubránit a Monika Stehlíková s chladnou hlavou proměnila dvě šestky a pojistila nám tak tří bodové vedení. Deset vteřin před koncem sice soupeřky měly míč, ale nepovedlo se jim zakončit a tak se nám podařilo letos již podruhé vyhrát  J

Další utkání nás čeká hned v neděli doma na Morendě kde přivítáme strakonické U19 Chance v tradičním čase od 17:00.